Με την μπάλα στα δίχτυα έμπαινε το Βέλγιο στο σόου του ενάντια στη Τυνησία

Με την μπάλα στα δίχτυα έμπαινε το Βέλγιο στο σόου του ενάντια στη Τυνησία, για τον 7o όμιλο.

Στο 6' ο Eden Hazard ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτι, ανοίγοντας το σκορ.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 16', ο Lukaku κάνει το 2-0 με σούτ μέσα από την περιοχή.

Αμέσως μετά, στο 18', η Τυνησία αντέδρασε και μείωσε με τον Dylan Bronn, με κεφαλιά μετά εκτέλεση φάουλ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Lukaku βρέθηκε μόνος του σε τετ-α-τετ με τον Farouk Ben Mustapha, πλασάροντας από πάνω του και έκανε το 3-1.

Στο 51' ήταν και πάλι η σειρά του Hazard σε τετ-α-τετ, αλλά αυτός προτίμησε να ντριπλάρει και τον τερματοφύλακα (πράγμα που δεν βλέπουμε και συχνά πλέον στα γήπεδα) κι έκανε το 4-1.

Στο 90' ήταν η σειρά του Michy Batshuayi, που πριν είχε και δοκάρι, να πλασάρει απευθείας μπροστά από τον Mustapha, μετά από σέντρα.

Η Τυνησία κατάφερε να μειώσει σε 5-2, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με τον Wahbi Khazri, από σέντρα που έγινε στην μικρή περιοχή.