Δεν πήρε τίποτα τελικά η Αίγυπτος από την διοργάνωση και έχασε κι από την Σαουδική Αραβία, στον 1ο όμιλο.

Τελικά δεν έφτανε μόνο ο Salah για την Αίγυπτο, που άνοιξε το σκορ στο 22', μετά από μακρινή πάσα που δέχτηκε και κρέμασε τον τερματοφύλακα, αφού έκανε κοντρόλ στην κίνηση.

Κι ενώ έβαλε το δύσκολο, έχασε το πολύ πιο εύκολο τετ-α-τετ που είχε αμέσως μετά, στο 24'.

Στο 39' η Σαουδική Αραβία είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με πέναλτι που εκτέλεσε ο Fahad Almuwallad, αλλά απέκρουσε ο Elhadary.

Δεν έχασε όμως και πάλι την ευκαιρία, όταν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου κέρδισε και πάλι πέναλτι. Αυτή τη φορά το εκτέλεσε ο Salman Alfaraj και έκανε το 1-1.

Την χαριστική βολή έδωσε ο Salem Aldawsari στο 95', με σουτ από τα πλάγια της περιοχής και στέρησε από την Αίγυπτο έστω και τον ένα βαθμό.