Η Αγγλία (η ομάδα που έχει προσφέρει τόσα πολλά στη σάτιρα) ξέσπασε στον Παναμά που έφαγε έξι, αλλά έβαλε κι ένα

Στον 7ο όμιλο (τον όμιλο των γκολ) η Αγγλία (η ομάδα που έχει προσφέρει τόσα πολλά στη σάτυρα) ξέσπασε στον Παναμά που έφαγε έξι, αλλά έβαλε κι ένα.

Το πάρτυ άρχισε από νωρίς, στο 8'. Ο John Stones έπιασε την κεφαλιά στο κέντρο της περιοχής, μετά από κόρνερ, κάνοντας το 1-0.

Σειρά είχε ο Harry Kane με πέναλτι στο 22', που κέρδισε ο Lingard.

O Jesse Lingard έβαλε και το 3ο γκολ στο 36', με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Το 4-0 έγινε από τον Stones στο 40', μετά από πασούλες με κεφαλιές μέσα στην περιοχή.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Kane κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος, κάνοντας το 5-0.

Κάπου εκεί η Αγγλία πάτησε φρένο και στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε μόνο ένα γκολ. Στο 62' ο Ruben Loftus-Cheek κάνει ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα χτυπάει κατά λάθος πάνω στον Kane, αλλάζει πορεία και μπαίνει γκολ, χαρίζοντάς του ένα ανέλπιστο χατ τρικ.

Στο 78' ο Felipe Βaloy κάνει μια προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ και βάζει το πρώτο γκολ του Παναμά σε παγκόσμιο κύπελλο. Πράγμα που πανηγύρισαν σαν να κέρδισαν το ματς, παίχτες και οπαδοί.

Έτσι τέλειωσε το παιχνίδι και με τις δύο ομάδες πολύ ευχαριστημένες...